Holowanie samochodów ciężarowych

Tytaniczne rozmiary, imponująca masa, a do tego znaczenie dla gospodarki – samochody ciężarowe stanowią podstawowy element transportu drogowego, a jednocześnie istotne wyzwanie dla służb holowniczych. Awarie, wypadki czy inne sytuacje wymagające przetransportowania tych gigantów są bowiem znacznie bardziej skomplikowane niż w przypadku pojazdów osobowych. Oferujemy kompleksowe i fachowe holowanie samochodów ciężarowych.

Dlaczego warto zlecić nam holowanie samochodu ciężarowego?

Ze względu na swoją masę, wielkość i wartość ładunku, samochody ciężarowe wymagają specjalistycznej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie holowania. Dlatego warto zwrócić się do profesjonalnych firm świadczących takie usługi. Nasze przedsiębiorstwo posiada w swojej ofercie holowanie samochodów ciężarowych. Mamy duże doświadczenie oraz niezbędne certyfikaty.

Posiadamy sprzęt niezbędny do holowania samochodów osobowych, jak i ciężarowych tj. potężne pojazdy holownicze, wyposażone w mocne liny, haki oraz specjalistyczne urządzenia, takie jak dźwignie czy podnośniki. Znamy odpowiednie techniki holowania, które pozwalają na sprawne i bezpieczne przetransportowanie uszkodzonego lub niesprawnego pojazdu. Przy holowaniu samochodów ciężarowych stosujemy m.in. holowanie za pomocą liny (tzw. holowanie na sztywno) oraz holowanie przy użyciu platformy (tzw. lawety).

Ważnym aspektem holowania samochodów ciężarowych jest także prawidłowe przygotowanie do tej czynności. Potrafimy zadbać o zabezpieczenie miejsca awarii lub wypadku, co obejmuje założenie kamizelki odblaskowej, postawienie trójkąta ostrzegawczego oraz włączenie świateł awaryjnych. Ponadto sprawdzamy stan uszkodzonego pojazdu, oceniamy jego masę oraz ewentualne ograniczenia techniczne, które mogą wpłynąć na sposób holowania. Dopiero po przeprowadzeniu tych czynności przystępujemy do właściwego wykonania usługi.

Holowanie samochodów ciężarowych to skomplikowane i wymagające zadanie, które powinno być powierzone tylko wyspecjalizowanym firmie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, które charakteryzują się profesjonalizmem i doświadczeniem. Zadbamy nie tylko bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, ale także – co równie ważne – kondycję przetransportowanego pojazdu oraz wartość przewożonego ładunku.